20 Bajek Do Czytania Dzieciom Przed Snem

31 marca 2015

 

Zmieniły się czasy. Świat pędzi jak oszalały. No, dobra – nie świat, ludzie pędzą. Bo terminy, bo kary, bo konkurencja, bo…

 

I w tym całym oszalałym, zwariowanym świecie żyją nasze dzieci. A dzieci, jak to dzieci, nie rozumieją dlaczego mama jest zmęczona i zła, a tata padnięty i sfrustrowany.

Dzieci chcą mieć mamę i tatę wiecznie uśmiechniętych, czułych, delikatnych, wyrozumiałych. I najważniejsze! Dzieci chcą mieć rodziców tylko dla siebie!

A co najbardziej zbliża ich? czytanie bajek oczywiście.

Pamiętacie te ze swojego dzieciństwa? ,,Królowa śniegu”, ,,Złota rybka”, ,,Czarodziejska góra” i tych wiele, wiele innych? A ,,Dziewczynka z zapałkami”? Pamiętam do dzisiaj jak czytała mi ją moja mama. Obie płakałyśmy.

Te dawne bajki są cudne, bo są takie nasze, takie z naszych czasów. Taki balsam dla duszy. Tu zawsze dobro jest nagrodzone, zło ukarane i wszyscy żyją długo i szczęśliwie.

Dzieci z obecnego pokolenia dzieciaczków też lubią bajki. Te czytane przez mamę lub tatę. Ale dzieciaki są teraz takie mądralińskie. Śledzą każdy akapit i domagają się wytłumaczenia słów, których nie rozumieją. I bądź tu mądry i tłumacz z polskiego na nasze.

Znalazłam pomocnika.

Księgarnia internetowa Siedmioróg w serii moje ulubione bajki jak na tacy podaje nam bajki do czytania przed snem, lub w nudne, deszczowe  popołudnia, albo w leniwe poranki. Bajki okraszone swojsko brzmiącymi, nowoczesnymi słowami. Dzieci rozumieją treść. Utwory są krótkie – więc nie znudzą naszych milusińskich. Zawierają ciekawe, aktualne historie z fajnymi zaskakującymi zakończeniami.

Myślę sobie, że dobrze się dzieje, iż w epoce cyberprzestrzeni, GPS i wszechobecnego internetu istnieją ludzie, którzy wierzą jeszcze w bajki i potrafią nam je przekazać. (Nawet jeśli piszą je nie ręcznie ale na laptopie i wysyłają je swoim wydawcom drogą mailową).

Co tam będę się mądrzyć.

 

Podaję namiary : Siedmioróg.pl 20 BAJEK DO CZYTANIA DZIECIOM PRZED SNEM

I koniec i bomba, kto tam nie zajrzy ten trąba. Sam będzie musiał wymyślać bajeczki 🙂

 

 

 

DSC_0335 (2)

 

DSC_0294 (2)

 

DSC_0298 (2)

 

DSC_0300 (2)

 

DSC_0302 (2)

 

 

DSC_0310 (2)

 

DSC_0312 (2)

 

DSC_0313 (2)

 

DSC_0317 (2)

 

DSC_0319 (2)

 

DSC_0321 (2)

 

DSC_0326 (2)

 

 

Konkurs ,,Wygraj książkę na Dzień Dziecka”

plakat

 

Regulamin :

 • Lubicie sponsora nagrody Siedmioróg – Klub Przyjaciół Książek
 • Lubicie nas Niunioki
 • udostępniacie plakat konkursowy [TU]
 • pod plakatem zapraszacie 2 osoby do zabawy poprzez tagowanie
 • konkurs trwa od 07.05.15r. do 20.05.15. do godz.23:59  , wyniki podam w ciągu 2 dni
 • wysyłka nagrody ,, 20 bajek do czytania dzieciom przed snem”  na terenie Polski

 

Postanowienia ogólne :

 • Organizatorem Konkursu jest autor blogu niunioki.pl – Katarzyna Anc-Szczepłek
 • Udział w Konkursie jest dobrowolny i nieodpłatny.
 • Uczestnik przez przystąpienie do Konkursu akceptuje w całości treść Regulaminu oraz zobowiązuje się do jego przestrzegania.
 • Uczestnikiem Konkursu („Uczestnik”) może być każda osoba pełnoletnia, która ma zarejestrowane konto na portalu społecznościowym Facebook oraz spełni warunki konkursu.

Miłej zabawy 🙂

You Might Also Like

 • Facebook