Aktywna jesień + KONKURS

28 października 2016

 

Przyszło nam żyć w takiej strefie klimatycznej, która przez większą połowę roku jakoś nas nie rozpieszcza.

Często już od połowy września, aż do końca kwietnia cierpimy na niedobór światła słonecznego. Cierpimy z powodu silnych wiatrów. We znaki dają się nam wahania ciśnienia. Dni złotej, polskiej jesieni policzyć można na palcach jednej – no dobra – dwóch rąk. A jak zdarzą się bajecznie białe święta, to już niemal cud.

Na ogół pędzimy skuleni do domu. Chowamy się za parasolami, które zuchwały wiatr targa i bezlitośnie wyłamuje. Otulamy się szalami i szalikami, by zimno nie wdzierało się w wolne przestrzenie naszego ubioru.

No i oczywiście oblegamy przychodnie i apteki. Wraz z porą jesienną, zaczyna się pora przeziębień.

I co? Aż do wiosny mamy snuć się jak jakieś smutasy? Nie. Zróbmy co tylko w naszej mocy, by nie dać się jesiennej depresji.

Mówią, że nie ma złej pogody, tylko my, wybieramy złe ubiory.

Coś mi mówi, że to prawda. Gdy jest chłodno i pada deszcz, a ja założę pantofelki i podszyty wiatrem płaszczyk,  to wiadomo, że przemarznę i przemoknę. Ale, jeśli założę nieprzemakalną, ciepłą kurtkę i czaderskie kaloszki – to nic nie będzie mi straszne. Nogi suche. Ciało opatulone. Można więc iść śmiało na spacer do parku i po zakupy.

Jesienią , gdy wszystko robi się szare i bure musimy zadbać o to, by dostarczyć sobie źródeł ciepłego światła. I nie chodzi tu tylko o oświetlenie naszego domu. Musimy dostarczyć sobie kolorowych bodźców. Takich, które ucieszą i rozjaśnią nasze spojrzenie. Może to być bukiet kolorowych kwiatów, słonecznie żółta poducha, kolorowa apaszka. Świece na komodzie, lub ogień w kominku. Rozgrzewająca herbata z imbirem, albo innym ,,prądem”. Koszyk pełen soczystych mandarynek i pomarańczy. Jedzmy te słodkie cytrusy i obserwujmy, jak słoneczko rozkwita w naszym ciele.

Jesienią dbajmy o siebie w sposób szczególny. Ciepłe śniadanie, które pozwoli bez bólu wejść w zimny dzień. Kolorowe sałatki na talerzu, które będą wspomnieniem ciepłego lata. Im więcej koloru, tym lepiej. Lepiej dla nas, dla naszego stanu ducha.

I nie zaszywajmy się w domowych pieleszach z paczką chipsów pochłanianych przed telewizorem. Bez względu na pogodę celebrujmy nasze spacery. Ja wiem, że spacer w piękny, ciepły wieczór, pod niebem usianym gwiazdami, wśród muzyki cykad jest bardzo przyjemny. Wiem. Ale spacer jesienią, nawet jeśli idziemy slalomem między kałużami, też ma swoje uroki. A wilgoć unosząca się w powietrzu nie jest wcale jedynie uciążliwością. W ogrzewanych pomieszczeniach powietrze jest przesuszone. Spacerujmy więc w deszczu i nawilżajmy naszą skórę.

Jesień wcale nie musi być nudna i smutna. Ale jesień musi być aktywna, by była atrakcyjna.

 

Aktywna jesień + KONKURS

 

Aktywna jesień + KONKURS

 

Aktywna jesień + KONKURS

 

Aktywna jesień + KONKURS

 

Aktywna jesień + KONKURS

 

Aktywna jesień + KONKURS

 

Aktywna jesień + KONKURS

 

Aktywna jesień + KONKURS

 

Aktywna jesień + KONKURS

 

A po spacerze, gdy już zdejmiecie kalosze i ciepłe kurtki, gdy napijecie się gorącej herbaty z sokiem malinowym spróbujcie sił w konkursie aktywna jesień [TU]

Do wygrania jedna nagroda główna – mata edukacyjna Tiny Love, oraz trzy nagrody pocieszenia – zabawki Skip Hop.

Pokażcie, że jesienią nie trzeba siedzieć w domu, wystarczy ubrać się odpowiednio do pogody i wyjść na dwór by podziwiać jesienny krajobraz. Pokażcie nam jak Ty i Twoje dziecko aktywnie spędzacie czas jesienią. Łapcie za aparaty 🙂 Zróbcie zdjęcie i wypełnijcie formularz na stronie enfamil.babyonline.pl

Bądźcie radośni i twórczy, i kreatywni tej jesieni.

 

Aktywna jesień + KONKURS

You Might Also Like

  • Facebook