Czytelnia malucha – jesień Babaryba

14 listopada 2017

 

 

Czytanie pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność i przenosi w świat pełen przygód.

Wzbogaca słownictwo i sposób wypowiedzi.

Czytajmy więc naszym dzieciom jak najczęściej i zachęcajmy je do czytania, gdy już poznają literki.

 

Wydawnictwo Babaryba  – proponuje nam książki, które bawią, uczą i wychowują. Tych książek nie może zabraknąć na półce w dziecięcym pokoju.

 

Małe dzieci szybko nudzą się zbyt długim tekstem. Wydawnictwo Babaryba podsuwa nam książki, w których przeważają ilustracje podparte krótkimi zdaniami. Cała zabawa tkwi w przeglądaniu ciekawych grafik i ilustracji i dopowiadaniu własnej historyjki.

 

 

 

Oto niektóre propozycje:

 

 

,,Mogę grać z Wami?” [Tutaj] – to kolejna książka z serii przygód świnki Malinki i słonia Leona.

Do ich słynnego duetu dołącza wąż. Leon i Malinka grają w piłkę. Rzucają ją do siebie, chwytają. Problem robi się wtedy, gdy do zabawy chce przyłączyć się wąż, który nie ma rąk. Jak grać? Zawsze można coś poradzić. Co wymyślili Leon i Malinka? Przeczytajcie, a dowiecie się.

 

 

 

 

 

 

 

,,Pięknie dziękuję” [Tutaj]  – główny bohater, Miki zastanawia się komu podziękować. Osoby, które wymienia Miki widzimy na obrazkach. Na każdej ze stron znajdują się polecenia, które pomogą nam wypowiedzieć to piękne słowo – dziękuję. Dziękuję za pomoc w zadaniu, za przytulaska, za rozmieszanie i za zabawę. Dziękujemy? A jakże.

 

 

 

 

 

 

,,Tydzień na budowie” [Tutaj] – akcja rozgrywa się na budowie. Trwa cały tydzień. Dzięki pięknym ilustracjom dziecko chętnie opowiada o widzianych pojazdach budowlanych. Roboty budowlane są inne każdego dnia. A dni mają swoje nazwy. Dziecko je poznaje, lub utrwala jeśli zna już ich nazwy.

 

 

 

 

 

 

,,Mój najlepszy elementarz” [Tutaj] – to świetna encyklopedia w dziecięcym stylu. Obrazowo uczy alfabetu, liczenia do dwudziestu, wyszukiwania przedmiotów i zwierząt, wyłapywaniu szczegółów. Dziecko pozna pory roku, zawody i części ciała. Oj, dzieje się tu,dzieje. A dzieci, które poznały już literki są dumne, że same potrafią go przeczytać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

,,Opowiedz mnie” [Tutaj] –  to książkowy bajkowy labirynt, w którym od naszego dziecka zależy co się wydarzy. Jego kreatywność i wyobraźnia stworzy nowy świat. Nasze dziecko stworzy własną bajkę.

 

 

 

 

 

 

 

,,Gotujemy” [Tutaj] –  to książka o kuchni i gotowaniu. Poznajemy sprzęty kuchenne produkty spożywcze i potrawy. Sprytnie ukryte zadania do rozwiązania za pomocą kredki powodują, że dziecko nie jest bierne. Skupia się musi myśleć.

 

 

 

 

 

 

A u Was jakieś nowości rozgościły się w dziecięcej biblioteczce? Opowiadajcie, chętnie posłucham.

 

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, będzie mi bardzo miło jeśli:

👉 polubisz wpis  👍 lub udostępnisz go 😍

 👉 pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza

 

 

 

You Might Also Like

  • Facebook