Czytelnia malucha – wiosna z Babarybą + KONKURS

2 maja 2018

 

Wieczór to taka wyjątkowa chwila. Po całym dniu wypełnionym po brzegi obowiązkami, pośpiechem, problemami i milionem innych spraw, przychodzi czas na wyciszenie.

Czujemy, że nasz organizm zwalnia, doprasza się ciszy i miłych gestów. Wszyscy tak mają. Dzieci też. Wieczorem, kiedy leżą już w swoich łóżkach, otulone kołderkami czekają na dawkę spokoju, utulenia i opowieści.

 

Ja też lubię te chwile, bo dzień miałam wypełniony po brzegi. Gdy już wyprawiłam starsze dzieci do szkoły, gdy już ogarnęłam dom po porannym pośpiechu (rodzina 2+3 to istne tornado), gdy już, już miałam szansę na chwilę wytchnienia, to najmłodsza przytargała książkę, która ją zainteresowała.

 

Jedź! Jedź! Stój! książka autorstwa Charise Mericle Harper. Cóż, mały miłośnik książek ma swoje prawa. Dobra, czytamy i poznajemy wesołe maszyny budowlane, które uczą się współpracy, sygnalizacji świetlnej. Mała Lenka zapamiętała wiele, bo gdy jechałyśmy samochodem krzyczała  – czerwone, stój! (dostrzegła światła już z daleka).

 

 

 

 

 

 

Dla dzieci najmłodszych polecam gorąco książeczkę ,,Pokochaj mnie”. Miło patrzeć jak świat stworzony na kartkach książki wciąga czytelników do aktywnej zabawy. Jak uczy wyrażania i nazywania emocji, jak pobudza wyobraźnię i uwrażliwia na uczucia innych. Fajnie patrzeć na dzieci, które tulą do siebie książkę, uśmiechają się do niej, jakby dziękując za chwilę radości.

 

 

 

 

 

A książka ,,Moja mama” to wzruszająca opowieść o miłości między mamą a dzieckiem, o wieczornych rytuałach. Opowieść o wspólnym opowiadaniu bajeczek, które wzmacniają uczuciową więź między dzieckiem a rodzicem. Ta książka pobudza wyobraźnię i jest zapowiedzą kolejnych spotkań w świecie fantazji. Każdego wieczoru możemy wymyślać coś  nowego.

 

 

 

 

 

Książka ,, Amory zaloty i podboje” to fascynujący świat zwierząt i roślin. Dzięki niej w przystępny sposób dzieci dowiadują się, że żeby dany gatunek mógł przetrwać musi się rozmnażać. Jak umawiają się na randki bakterie? A roślinki jak chodzą na randki, skoro nie potrafią chodzić? W lesie, na łące i pod wodą świat żyje i to życie aż kipi od zalotów i miłości.

 

 

 

 

 

 

 

Hitem naszego Alanka jest książka ,,Super M”. Alan już sam czyta, ale na razie wybiera krótkie historyjki. Ta książka o superbohaterze bardzo go zainteresowała, bo dotarło do niego, że bohater może być na wyciągnięcie ręki, tuż obok nas. Tak jak mama. A co? Mama – superbohater? Czemu nie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie te książki polecam w imieniu wydawnictwa Babaryba [Tutaj]

 

Gorąco polecam i zapraszam do konkursu. Do wygrania nowości przygotowane przez wydawnictwo Babaryba. Tak, te same, o których Wam opowiedziałam. Na naszym FB – startujemy o godzinie 12:00

 

***KONKURS***KONKURS***KONKURS***KONKURS***

 

 

Wygraj:
Nowości od Wydawnictwa Babaryba (pakiet 5 sztuk)

  • ,,Jedź! Jedź! Stój!”
  • ,,Pokochaj mnie”
  • ,,Moja mama”
  • ,, Amory zaloty i podboje”
  • ,,Super M”

wygrywa 1 osoba – cały pakiet nowości

 

ZASADY:
1. Konkurs dla fanów Niunioki i Wydawnictwo Babaryba
2. Miło nam będzie, gdy udostępnisz plakat konkursowy oraz zaprosisz znajomych do zabawy
3. W komentarzu pod plakatem konkursowym napisz kto się ucieszy z pakietu książek
4. Konkurs trwa od 02.05-16.05.2018 roku
5.Wyniki 18.05.2018 r.

Wyłonienie zwycięzcy odbędzie się na podstawie subiektywnej oceny aktywności danego użytkownika na profilu Niunioki (będą brane pod uwagę wartościowe komentarze. Masowe lajkowanie starszych wpisów i komentarzy innych osób będzie uznane za spamowanie).
Promocja nie jest w żaden sposób sponsorowana, popierana, ani przeprowadzana przez serwis Facebook.
Powodzenia 

 

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, będzie mi bardzo miło jeśli:

👉 polubisz wpis  👍 lub udostępnisz go 😍

 👉 pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza

 

 

 

You Might Also Like

  • Facebook