Dinozaury – Ilustrowana Encyklopedia Dla Dzieci

13 kwietnia 2015

Każdy z nas ma swojego bohatera. Realnego lub wymyślonego.

Każdy z nas ma lub miał swoją ulubioną zabawkę, maskotkę, przedmiot – talizman, który ma dodawać otuchy, chronić, cieszyć.

I tak zbieramy pluszowe misie, figurki słoników, lepimy plastelinowego Plastusia, na ścianach wieszamy anioły. Niektórzy fascynują się motoryzacją. Niezliczone półeczki i półki ozdabiają niezliczone ilości modeli samochodów. Są piękne – i te nowoczesne i te retro. Dla zbieracza stanowią skarb – bezcenny. Fascynacja rozwija się wraz z wiekiem. Oprócz figurek i modeli  przybywa fachowej literatury. Chcemy wiedzieć jak najwięcej o przedmiotach, które zbieramy.

I to jest fajne. Mieć takiego ,,konika”. Bo coś takiego daje możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu. Jest to i zabawa i nauka. Rozwój, po prostu rozwój.

Mój synek bardzo lubi dinozaury. Jest nimi zafascynowany. Ich siłą, wielkością. Ich wyglądem i potęgą. Ma całą kolekcję tych stworzeń, które przez wiele wieków zamieszkiwały naszą planetę. Potrafi je rozpoznać, zna nazwy niektórych z nich. Uczy się. Wciąż się uczy.

Ostatnio wpadło nam w ręce ilustrowana encyklopedia dla dzieci wydawnictwa Siedmioróg poświęcona dinozaurom.

Ładnie wydana, kolorowa, miła dla oka i dla dłoni, które dotykają poszczególnych osobników zaklętych w obrazach. I tak mój synek koduje sobie nowe słowa. Prehistoria, gad, ssak, paleontolog. Kiedyś może mu się przyda.

Dobrze mieć swoje ulubione dziedziny, a książki są skarbnicą, z której możemy czerpać bez ograniczeń i rozwijać się.

 

Encyklopedie można znaleźć Siedmioróg.pl

 

aa1

 

aa2

 

aa3

 

aa4

 

aa5

 

aa6

 

aa7

 

aa8

 

aa9

 

aa10

 

aa11

 

aa12

 

aa13

You Might Also Like

  • Facebook