Istnieje wiele zapomnianych, a wyjątkowo skutecznych metod, które pomagają dbać o piękną skórę i włosy. Chciałabym Wam przedstawić kilka z tych, które osobiście stosuję i widzę wyraźne efekty.

Nie musicie sięgać po wyszukane składniki i drogie produkty, bo to co będzie Wam potrzebne, z pewnością znajdziecie we własnej kuchni. To co, zaczynamy!

Domowy sposób na nawilżoną i gładką cerę

Nie zliczę ile już testowałam kosmetyków, które miały poprawić stan mojej cery. Nie zliczę też maseczek, których nakładałam w życiu tysiące. To co dało mi najlepsze efekty, okazało się, że miałam wciąż pod ręką. Znana, chociaż nieco zapomniana już metoda na piękną skórę. 

Magiczny duet miód i jogurt naturalny. Można nakładać je w połączeniu 1:1 bezpośrednio na twarz, można też potraktować je jako bazę pod bardziej złożone maseczki. U mnie najlepsze efekty dała w połączeniu ze szczyptą kurkumy. Trzeba jednak pamiętać, żeby kurkumy była dosłownie szczyptą, nie więcej.

Piękne stopy nawet w środku zimy

Stóp zwykle nie pokazujemy światu często, może to jest powodem dla którego tak często zapomina się o ich pielęgnacji. A zdecydowanie warto poświęcić im chwilę, choćby dla własnego komfortu.

Mam swój mały rytuał, którym chciałbym się z Wami podzielić, bo efekty są rewelacyjne.

  • W misce z ciepłą wodą rozpuszczamy dwie łyżki sody oczyszczonej. Warto dodać kilka kropli olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego.
  • Stopy moczymy przez około 15 minut po czym wykonujemy peeling. Można użyć do tego mieszanki 3 łyżek sody oczyszczonej z brązowym cukrem (połączyć je dodając łyżkę wody)
  • Dokładnie opłukać stopy i wytrzeć do sucha.
  • Nałożyć tłusty krem, można użyć takiego, który ma w składzie mocznik.

Ratunek dla włosów

Każde włosy mają swoje potrzeby. Podstawą jest znajomość ich porowatości i stanu, żeby móc zadbać o odpowiednią pielęgnację. Większość jednak bardzo ceni sobie octowe płukanki, które domykając łuski włosa, nadają mu blasku i gładkości.

U mnie świetnie sprawdza się ocet jabłkowy w proporcji 1 łyżka stołowa na 500ml wody. Po umyciu włosów płuczę je tą miksturą i odciskam nadmiar wody ręcznikiem. Następnie suszę włosy, a nieprzyjemny zapach octu szybko się ulatnia. Włosy stają się lejące, miękkie i miłe w dotyku.

Kawa na piękną skórę?

Czemu nie! Właściwości kawy jest mnóstwo, została również doceniona przez wiele osób, za zbawienne działanie na skórę. Hitem jest peeling kawowy, który możecie wykonać samodzielnie.

  • Filiżanka fusów
  • 120ml oliwy z oliwek

Peeling nakładamy na suchą skórę, wykonując dłońmi masaż przez kilka minut. Nie należy spłukiwać go od razu, najlepsze efekty uzyskasz, jeśli po masażu zostawisz go na skórze na ok. 15 minut.

źródło zdjęcia: tu