Jak przygotować się do ciąży

23 kwietnia 2018

 

Z każdej strony jesteśmy bombardowani przeróżnymi cudownymi poradami. Jak się zachowywać, gdzie bywać, co jeść, jak się ubierać. Nic tylko sięgać po te porady i stosować do woli. Jedna z takich porad to – jak przygotować się do ciąży.

 

Powiem Wam w zupełnym zaufaniu, że moje trzy ciąże przebiegły bez uprzedniego przygotowania, tak jak pewnie u większości z Was. Ale, że jesteśmy społeczeństwem coraz bardziej świadomym naszego zdrowia i coraz więcej kobiet chce ,,świadomie” zachodzić w ciążę, więc i porad w tym temacie jest coraz więcej.

 

Wiadomo, że każda kobieta marzy o tym, żeby mieć zdrowe dzieci. Warto więc już wcześniej przygotować się do ciąży, by zwiększyć szanse na urodzenie zdrowego dzieciątka.

 

Większość lekarzy położników uważa, że ciąża planowana, to ciąża udana. Trzeba też zastosować się do kilku bardzo prostych zasad.

 

  1. Zaczynamy dbać o naszą formę. Z kanapowców zmieniamy się w kobiety fit. Pora rozruszać kości i stawy. Trzeba usprawnić naszą kondycję fizyczną. Jeśli mamy parę kilogramów za dużo – precz z nimi. Jeśli trochę za mało – obowiązkowo przybrać na wadze.
  2.  Robimy badania – nawet jeśli czujemy się absolutnie zdrowe. Badamy – o matko moja trochę     tego jest. Morfologia i mocz, to podstawowe, poziom hormonów tarczycy, cytologia i usg           narządów rodnych, i piersi. Niektórzy lekarze zalecają też badania w kierunku toksoplazmozy czy odporności na choroby zakaźne typu różyczka czy ospa. Ja na szczęście wykonywałam jedynie morfologię i badanie moczu.
  3. Zadbajmy o zęby, żeby żaden nie zaskoczył nas w czasie ciąży. Wiadomo, zepsuty ząb to raj  dla bakterii, które mogą prowadzić do zakażenia. A nawet jeśli twoje zęby błyszczą jak  brylanciki, to zapytaj swojego dentystę jak dbać o nie w czasie ciąży, by i później dalej błyszczeć mogły.
  4. Zmieniamy sposób odżywiania na dietę bardziej zbilansowaną i bogatą w składniki odżywcze  oraz witaminy. Nie stosujemy drakońskich diet, bo mogą one zaburzyć równowagę hormonalną, a nawet zaburzyć owulację. W odstawkę idą używki typu alkohol,papierosy, kawa. No cóż, musimy znaleźć inne radości -soczki, słone paluszki, albo co?
  5.  Ostawiamy antykoncepcję hormonalną już na kilka miesięcy przed planowaną ciążą. Aby cykl miesięczny kobiety odzyskał naturalną prawidłowość potrzeba czasu. Musimy wiedzieć o tym, że zajście w ciążę w krótkim czasie po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej zwiększa możliwość wystąpienia ciąży mnogiej.
  6.  Pomagamy sobie i naszemu planowanemu dziecku, łykając suplementy diety.                              Polecam  witaminy dla kobiet Doppelherz. Ten suplement diety jest idealny dla kobiet w ciąży, jak i również dla mam karmiących – zawiera wszystko co potrzebne jest do prawidłowego rozwoju płodu i dobrej kondycji mamy. Zawiera kwas foliowy, jod, żelazo, magnez, witaminę D i DHA.

 

A nade wszystko, pamiętajmy o tym, że ciąża to nie choroba. Dobre nastawienie, optymizm i radość z trwającej dziewięć miesięcy niezwykłej przygody i jej fascynującego zakończenia to podstawa. I tego się trzymajcie wcierając krem na rozstępy. One też znikną 🙂

 

źródło zdjęcia: pixabay.com

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, będzie mi bardzo miło jeśli:

👉 polubisz wpis  👍 lub udostępnisz go 😍

 👉 pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza

 

 

You Might Also Like

  • Facebook