Lista obowiązków na Święta

15 grudnia 2019

 

Idealne święta chce przeżyć każdy, tylko nie każdy wie jak to zrobić. Bo każda z nas chciałaby, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dom lśniący i pachnący, potrawy najpyszniejsze, a domownicy szczęśliwi. Niby da się zrobić, tylko czy wtedy Ty nie padniesz ze zmęczenia przy wigilijnym stole? Dlatego dziś kilka porad ode mnie dla Ciebie. 

Nie powiem Ci co i w jakiej kolejności posprzątać, bo jestem pewna, że masz już długą listę obowiązków. Mogę za to podpowiedzieć, że mniej więcej połowę możesz wykreślić. Jak je sobie odpuścisz to i tak nikt nie zauważy. Pozostałe podziel sprawiedliwie między siebie i pozostałych domowników. Dzieci też, niech poczują się „dorosłe”. Im młodsze tym chętniej będą uczestniczyć w przygotowaniach, wystarczy tylko wyjaśnić im jakie to ważne!
Teraz, gdy lista znacząco się skróciła dopisz kilka pozycji (ha, tego się nie spodziewałaś, co?). Koniecznie znajdź czas na rodzinny spacer, wieczór filmowy albo kolędowanie. Może niech każdy domownik zaproponuje jak chciałby spędzić czas RAZEM. A może każdy z domowników zaplanuje jeden wieczór atrakcji dla pozostałych?
Ale to nie koniec. Dopisz jeszcze chociaż dwa punkty tylko dla siebie. Niech to będzie wieczór z książką i winem, domowe spa albo wypad na kawę z przyjaciółką. 

 

 

Przyjaciółka nie ma czasu? Widać, że jeszcze tu nie zaglądała – wyślij jej w ramach przedświątecznego prezentu link do tego tekstu 😉 

 

 

 

 

 

 

You Might Also Like

  • Facebook