#Mamą być – skąd wziął się Dzień Matki i jaki prezent kupić? Poznaj porady matek! + KONKURS

25 maja 2016

 

#Mamą być – skąd wziął się Dzień Matki i jaki prezent kupić?
Poznaj porady matek!

 

26 maja kolejny raz obchodzimy święto naszych kochanych Mam. Czy wiecie, skąd wzięła się ta tradycja i jak dziś postrzegają je współczesne matki? Zapytaliśmy, czym jest dla nich macierzyństwo oraz jakie prezenty lubią otrzymywać najbardziej. Będziecie zaskoczeni!

#Dzień matki – tradycja i światowe obchody

Wszystko zaczęło się dawno, dawno temu – już w starożytności. W antycznej Grecji i Rzymie kultem otaczano boginie-matki, symbolizujące płodność oraz urodzaj. W XVII-wiecznej Anglii, w poście wyznaczano „niedziele u matki”, czyli dzień kiedy modlono się do Matki Boskiej, a także odwiedzano swoje rodzicielki i składano im drobne podarunki. W Stanach Zjednoczonych w 1905 roku ustanowiono oficjalnie Dzień Matki – prezydent Woodrow Wilson uczynił je świętem państwowym. W Polsce świętujemy od 1914 roku. Na świecie obchody występują jednak w różnych terminach i formach. We Francji, za sprawą Napoleona, celebruje się Dzień Matki, a oficjalnie data ta pojawiła się w kalendarzach w 1950 roku. W Australii w ten dzień przypina się goździki do ubrań (symbolizujące miłość do matki, solidarność itp.), w Kanadzie obchody są huczne i jest to największe, najpopularniejsze święto tuż po Bożym Narodzeniu i Walentynkach. W Meksyku poranek zaczynają się uroczystą mszą, a także przygotowaniem specjalnego śniadania dla mam. Dzieci dają też wyjątkowe bukiety kwiatów – ogromnej wielkości, na które zbierają pieniądze przez kilka miesięcy.

Choć w każdym kraju tradycja jest trochę inna, to i tak w większości miejsc na świecie termin matczynego dnia przypada na maj.

Skoro znamy już odwieczną historię i ewolucję tego święta, warto spojrzeć na współczesność i na to, co myślą o tym wszystkim same zainteresowane…

#Mamą być… prezenty i matczyne ciekawostki

Jaka jest i co lubi robić dziś młoda mama? Coraz bardziej popularnym trendem, wśród matek, jest dzielenie się swoim szczęściem na łamach Internetu. W dobie rozwiniętych mediów społecznościowych kobiety chętnie pokazują swoje pociechy, a nawet okres macierzyństwa staje się dla nich na tyle inspirujący, że zakładają blogi. Można tam spotkać się z wieloma ciekawymi przemyśleniami na temat rodziny czy wymieniać się pomysłami odnośnie wychowania i rozwoju dzieci.

Zrobiliśmy rozeznanie wśród blogosfery parentingowej. O tym, jak to jest być mamą – tego ogromu miłości nie sposób określić w dwóch słowach… Co to znaczy – zobaczycie na naszej infografice. Obraz matki, jaki się z tego wyłonił, to kobieta zawsze niewyspana, jednak wyjątkowo szczęśliwa, której życie jest pełne emocji i miłości, a ona codziennie musi zmagać się z inną rolą – od nauczycielki, kucharki, po przyjaciółkę. Odnośnie prezentów – panie z sentymentem wspominały upominki, które same dawały swoim mamom (jednym z najciekawszych prezentów były np. dwie świnki morskie…), jak i te które ciągle otrzymują od swoich dzieci. Jednogłośnie przyznały, że najważniejsza jest pamięć, bliskość, obecność. Laurki, własnoręcznie zrobione prezenty, jak i te wspólnie kupione z tatą dają sporą radość.

 

Teoretycznie nie ma złych podarunków, ale najmniej cieszą nas kremy przeciwzmarszczkowe, mopy, garnki i sprzęty gospodarstwa domowego.

Jeśli szukacie inspiracji prezentowych lub nie możecie się zdecydować – pamiętajcie o uniwersalnych drobiazgach, które zawsze przydadzą się i wywołają uśmiech – książki, filmy, płyty z ulubioną muzyką czy perfumy lub inne kosmetyki. Najważniejsze jednak, żeby nie zapomnieć wtedy o Mamie… Wizyta, uśmiech i słowo „kocham Cię” znaczą najwięcej!

Wszystkim Mamom składamy najlepsze życzenia!

Materiał przygotował internetowy serwis empik.com we współpracy z blogerkami parentingowymi.

 

#Mamą być – skąd wziął się Dzień Matki i jaki prezent kupić? Poznaj porady matek!

 

*** KONKURS***

Kochane mamuśki mam coś dla Was 🙂

3 x e-karta na zakupy do empik.com o wartości 50 zł, do zrealizowania w sklepie internetowym, ważność przez 12 miesięcy.

Wystarczy pod tym wpisem odpowiedzieć na pytanie:

  • Twój wymarzony prezent na Dzień Matki ? 

wyniki ogłoszę 06.06.2016 r.

WYNIKI!!!

e-karty wygrywają……….

em4

GRATULUJĘ!!!!

proszę o kontakt ze mną na Fb w celu przekazania kodów 🙂

#Mamą być – skąd wziął się Dzień Matki i jaki prezent kupić? Poznaj porady matek!

You Might Also Like

  • Facebook