Mama i aparat + konkurs Empiku

11 maja 2015

 

Fotografia to opowieść.

Taka sama jak dobra książka, czy ciekawy artykuł. Zrobić dobre zdjęcie, to marzenie wielu. To cel sam w sobie i dążenie do doskonałości. To oko, które widzi znaczenie więcej niż oko ludzkie spostrzec potrafi.

Motyl, kwiat przepiękny, pracowita pszczółka, liść na wietrze, dramat człowieka, radość w oczach dziecka, złość, ból, narodziny, porażka i zwycięstwo.

Wszystko to zatrzymać można na fotografii.

Fotografie pieczołowicie ułożone w albumie tworzą historię.

Jak często zdarza Wam się sięgać po takie rodzinne albumy? Takie zwykłe, takie nasze? Delikatnie dotykamy fotografii, dotykamy osób i chwil zaklętych w czasie.

Siwa głowa babuni, mama wśród bzów i tata jak dąb. Siostra z tornistrem i ja z warkoczykami i… maleńka Julcia i Julcia w czasie pasowania na ucznia i… maleńki Alanek, maleńka Lenka i ludzie, którzy zniknęli z życia naszego lecz wciąż są z nami, tu, na fotografii w rodzinnym albumie i w naszych sercach.

 

Uwielbiam robić zdjęcia. Aparat towarzyszy mi wszędzie. Czasem zdarza mi się zapomnieć zabrać na spacer mokrych chusteczek czy plecaka z prowiantem, ale aparatu nigdy! Oczywiście musimy wracać po rzeczy zapomniane, bo bez nich ani rusz, a ile się muszę przy tym nasłuchać – to tylko ja wiem.

Jestem amatorką, samoukiem. Uczę się na błędach. Wiele zdjęć zrobiłam, mnóstwo skasowałam. Czasem byłam zła na siebie, że zbyt późno sięgnęłam po aparat i czar prysł. Ale tak to już jest z fotografią. Magię uchwycić można tylko raz. Drugiej szansy nie będzie.

 

Robicie zdjęcia?

Zapraszam więc Was do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym Empiku 2015.

Konkurs skierowany jest do fotografów amatorów.

Zasady są proste. Mamy dwie kategorie :

  • portret
  • fotografia ulicy

Ze swojej kolekcji wybierz maksymalnie 3 zdjęcia. Zgłoś je do konkursu za pomocą formularza dostępnego na stronie Empiku [TU] od 6 maja do 30 czerwca 2015 roku. Wyniki zostaną ogłoszone 28 lipca 2015.

Jest o co walczyć. Nagrody są fajowe.

Czego tu nie ma : aparaty fotograficzne, profesjonalne oprogramowanie do obróbki zdjęć, e-bony na fotoksiążki,  kurs w Akademii Nikona i roczne prenumeraty magazynu Digital Camera.

Dzielcie się Waszymi skarbami zamkniętymi w albumach, chwalcie się swoimi osiągnięciami i dajcie sobie szansę na wygraną.

Warto. Warto wyjść z cienia.

Szczegóły : KONKURS FOTOGRAFICZNY EMPIKU

 

a111

a112

 

You Might Also Like

  • Facebook