Od dawna chodziła za mną myśl, żeby rozruszać nieco swoje ciało i zacząć domowe treningi. I wiecie… Ta myśl tak chodziła, chodziła i dotrzeć nie mogła. Mówią, że najtrudniejszy jest pierwszy krok i rzeczywiście tak było!

Po pierwszych ćwiczeniach poczułam napływ endorfin i zrozumiałam, dlaczego tylu ludzi decyduje się poświęcać na to czas. Czułam się genialnie i chociaż pot spływał po czole, to wiedziałam, że chcę czuć częściej taką satysfakcję i dumę, że w końcu ruszyłam przysłowiowe cztery litery. 

Motywatorem, żeby zacząć była też córka, która stwierdziła, że ona też chce ćwiczyć i będziemy robić to razem. Przygotowałyśmy miejsce w salonie i co wieczór mamy swoje minimum 30 minut na trening. Dlaczego o tym mówię? 

Myślę, że pomysł na wspólny trening z dzieckiem niesie tyle plusów, że każdy powinien spróbować. Mnie dał między innymi:

  • Poprawa samopoczucia – ogromna! 
  • Dużo śmiechu i wspaniały czas z córką. 
  • Lepsza samodyscyplina. 
  • Mniej centymetrów w obwodzie 😉
  • Więcej energii w ciągu dnia i lepszy sen w nocy. 
  • Lepsza kondycja. 

Minusy? Brak

Jak przygotować się do ćwiczeń w domu? 

Zaczynałyśmy bez dodatków, ubrane w znoszone, ale wygodne dresy. I to było w porządku, nie potrzeba, nie wiadomo jakich cudów, żeby ćwiczyć w domu. Jednak zarówno mi, jak i córce, pojawienie się akcesoriów dodaje motywacji i pozwala próbować nowych rzeczy. A na widok nowej oferty w Pepco jednogłośnie krzyknęłyśmy „idziemy”! No i pobiegłyśmy. 

Co warto kupić w Pepco do ćwiczeń? 

Butelka na wodę 

W naszym domu staramy się unikać sklepowej wody w plastikowych butelkach. To taki nasz mały krok dla dobra planety. Postawiłyśmy z córką na wielorazowe butelki z wkładem na owoce i przed treningiem przygotowujemy wspólnie wodę o ulubionym smaku. W aktualnej ofercie Pepco możecie kupić taką butelkę o pojemności 680ml za uwaga… 8 złotych. Zdecydowanie polecam, jakość jest extra, a cena szokująco niska. 

Hantle

Ćwiczenia z obciążeniem wprowadziłyśmy nieco później niż kardio. Na początku za obciążniki służyły nam przeróżne przedmioty w domu, ale uwierzcie mi, że hantle, to opłacalna inwestycja. 

Dokładnie określona waga, wygoda w trzymaniu, żałuję, że nie zdecydowałyśmy się od razu na ich zakup, zamiast pajacować. W aktualnej ofercie Pepco kupicie  1kg hantle po 10 zł/szt. Ja wybrałam te szare, córka zielone. Uwielbiam tworzywo, którym są pokryte, ćwiczenie z nimi to czysta przyjemność!

Sportowe buty 

Podłoga w naszym salonie jest dość śliska, przez co rezygnowałyśmy z niektórych ćwiczeń. Przez chwilę używałyśmy starej maty, ale nawet ona jeździła po podłodze przy większym wymachu. 😂 Tutaj świetnym rozwiązaniem okazały się buty, za nami już pierwszy trening i muszę przyznać, że bajka. Bardzo wygodne, przyczepność znacznie wzrosła, stopa się nie poci. Ode mnie i córki – dwa razy tak. Cena? 40 złotych. Nawet się nie zastanawiałam. 😃

Sportowe ubranie 

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, im bardziej zagłębiamy się w treningi, tym bardziej mamy ochotę być do nich dobrze przygotowane. Od początku chciałam kupić strój, w którym byłoby mi jak w drugiej skórze. Luźno, komfortowo i no nie oszukujmy się – ładnie. Nikt nie wygląda po wycisku jak modelka, ale mimo wszystko przyjemniej skakać w ładnym zestawie niż starym dresie czy rozciągniętej koszulce. W tej chwili Pepco oferuje za 20 zł T-shirt lub legginsy. I uważam, że to bardzo dobra cena i bardzo fajny zestaw. Rozmiarów jest sporo, więc dopasujecie je idealnie dla siebie. 

A dla córki?

Legginsy lub T-shirt za 15 zł. Dostępne rozmiary 134-164cm, bardzo ładne kolorowe wstawki, szybkoschnące i młoda jest zachwycona 😃

Kolekcja Fitness dla mamy i córki trwa od 28.01, więc zachęcam do skorzystania! 

Cała oferta tu klik