Mikołaj – ZESTAW DO MALOWANIA ŚWIATŁEM

21 grudnia 2019

 

Nie wnikam, czy ten grubas w czerwonym wdzianku zagląda do Was 6 grudnia, czy dopiero w Wigilię (wszak nie obskoczy wszystkich w jedną noc!). Zagląda. Prezenty zostawia. Wierzysz, czy nie wierzysz – na prezent liczysz. Może dla Ciebie ma on postać męża, może mamy, a może to Ty jesteś mikołajem dla swoich bliskich. Co im dać?

 

Wiadomo, że dzieciaki muszą dostać zabawki. Najlepiej duże. A jeśli nie duże to chociaż dużo. Tak wygląda dla nich szczęście i nie należy z tym dyskutować. Wyrosną z tego kiedyś. Ale teraz daj im się cieszyć. 

Mąż pewnie ucieszy się z nowego portfela albo szklanek do whisky. Tylko czy naprawdę to najlepszy pomysł? A Twoi rodzice… odkąd zostali dziadkami największe szczęście to wnuki. Czemu więc nie upiec kilku pieczeni na jednym ogniu? 

Podaję przepis:

  1. Dzieciaki przewiązać kokardą i odstawić dziadkom pod drzwi.
  2. Nacisnąć dzwonek i uciec – prezent dla dziadków dostarczony.
  3. Zamówić bilety do kina/teatru/na koncert – prezent dla męża (albo siebie) załatwiony.
  4. Do tego fajna kolacja – nie, nie przygotować. Do knajpy się dać zaprosić. Prezent numer dwa zaliczony. Dla Ciebie czy tam męża. Bez znaczenia.
  5. A jak dzieciaki u dziadków nocują to i przytulić się można spokojnie i filmy całą noc oglądać… 😉 czy coś… 

Bo prezenty dawać trzeba umieć. I najpierw obdarowywać siebie. Bo jak same o tym nie pomyślimy to grubas może się w kominie zaklinować i guzik będzie, a nie prezenty. No i nie ryzykuj, że jednak się przeciśnie i rózgę przyniesie…

A jak chcemy podarować coś dzieciom to fajnym prezentem jest – tablica do malowania światłem – znajdziecie ją tutaj

Wyobraźnia naszych dzieci jest jak lawina, jak gromy z jasnego nieba i jak deszcz w pełnym blasku słońca. W naturalny sposób, nie da się jej okiełznać. I nie ważmy się tego robić. Wyobraźnia jest czymś tak pięknym, niezwykłym, indywidualnym i intymnym zarazem, że nie sposób tego oddać słowami. Pamiętacie tę część ,,Małego Księcia”, gdy nikt z dorosłych nie może zrozumieć rysunku? Nie pozwólmy, by naszym dzieciom przytrafiło się coś takiego. Wyobraźnia naszych dzieci działa inaczej niż u nas, dorosłych. My wyobrażamy sobie nową posadę, nowy dom, kupę forsy i tak dalej. I często kończy się to frustracją, depresją i wizytą u psychiatry.

Jak działa tablica do malowania światłem:

  • malujemy na tablicy gdy w pokoju jest ciemno lub przy minimalnym oświetleniu
  • długopisy posiadają latarkę UV i to właśnie nimi malujemy po naszej tablicy
  • obrazek który namalujemy po krótkim czasie znika i możemy tworzyć kolejne arcydzieło

 

ZESTAW DO MALOWANIA ŚWIATŁEM – [tu]

 

 

 

 

Jeśli ktoś wpisze w komentarzu na allegro ‘kawazmlekiemraz’ to dostanie 10% rabatu na bilety przy zamówieniu na stronie teatrpiasku.pl

 

 

 

You Might Also Like

  • Facebook