Niezwykłe chwile

2 lipca 2015

Gdy byłam młodą dziewczyną niezmiernie dziwiło mnie zachowanie rodziców.

Jak wariaci cieszyli się z pierwszego uśmiechu mojej siostry, z pierwszego kroku, pierwszego słowa. Patrzyłam na nich trochę jak na wariatów. To ich guganie, paplanie, klaskanie, czasem bardzo mnie wkurzało.

Dziś wiem, że to do mnie pierwszej kierowali cały swój bezmiar troski i miłości. Dziś już nie jestem zazdrosna, choć wtedy tak.

Dziś, gdy sama jestem mamą, już wszystko rozumiem. Przeżyłam to.

Pamiętam pierwszy płacz, pierwszy dotyk maleńkich rączek. Pamiętam każdy pierwszy uśmiech. Tych pierwszych razy jest tak wiele i to pomnożonych przez trzy.

My, rodzice tak bardzo kochamy nasze dzieci, że cieszy nas każdy ich najmniejszy sukces. Każda nowo zdobyta umiejętność, każde nowe słowo. No bo jak tu się nie cieszyć?

Szkrabik taki malutki guga coś sobie w wózeczku, mleczusio cmoka przez smoczek  a tu nagle mówi tak, nie, daj… i mleczko (w sensie kaszkę) zajada łyżeczką.

Szkrabik taki malutki raczkuje po podłodze a tu nagle wstaje na nóżki, jeździ na rowerze, gra w piłkę, skacze w dal, gra w ping ponga. Szkrabik taki malutki uczy się pierwszych literek, poznaje zawiłości matematyki, poznaje języki, aż tu nagle przynosi świadectwo z czerwonym paskiem.

Czas tak szybko pędzi, biegnie, ucieka. Wystarczy chwila nieuwagi, mrugnięcie okiem i już przegapimy coś tak ulotnego jak mgła.

To te niezwykłe chwile przeżywane po raz pierwszy. Chwile, które zdarzają się tylko jeden jedyny raz i już potem nigdy się nie powtórzą z taką siłą i mocą. Nic dwa razy się nie zdarzy. Łapmy więc te ulotne chwile. Nie przegapmy ani jednej. Każdą z tych chwil wspominać będziemy po latach z czułością, nostalgią, łezką w oku.

 

z4

 

z1

 

z2

 

z3

 

z5

 

z6

 

z7

 

 Kochani, biorę udział w konkursie na projekt lampki  z Popielewska Style 🙂 Jeśli nasz projekt zdobędzie dużo lajków na FB i wygra  zostanie włączony do sprzedaży 🙂

Jeśli Wam podoba się nasz projekt proszę o głos [TU]

Dziękuję :*

osoby głosujące mogą wygrać nagrody 🙂

projekt

You Might Also Like

  • Facebook