Nowoczesny tata

8 stycznia 2015

 

 

Jakie czasy, tacy ludzie. Tatusiowe też mieszczą się w tej kategorii. A że kobietom wolno marzyć, więc pomarzymy sobie trochę.

Więc… Współczesny tata pachnie jak… no, cudnie pachnie, no tak, jak pachnie prawdziwy facet. Ma zadbane paznokcie, ale tak po męsku. Jest ubrany fajnie. Można z nim pogadać o wszystkim.

No bo tata to taki number one tuż po mamie. Wstydzić się go nie można. Taki tata to pomieszanie Rambo, porucznika Colombo i Anioła Stróża. Ma w sobie coś z ciapy i coś z supermena. W lot zgaduje nastroje duszy swoich dzieci.

No bo weźmy taki przykład. Wraca nasz współczesny tata z pracy. Wieczorem w telewizji ważny mecz NASZYCH. Czeka. Z zapałem zaciera ręce. Łobuzerski uśmiech na twarzy. Och, cóż to będzie za wieczór ! Tata z prehistorii ( tej całkiem niedalekiej ) otworzyłby piwero, nogi na ławę i już. A tatko współczesny. O nie, on działa inaczej.

Na jednym kolanku synek z szalikiem w barwach narodowych, na drugim córeczka z maleńką flagą. Soczki ze słomką na stoliczku. No dobra, tatko ma piwero, tylko w zamaskowanym opakowaniu.

A mama ? Mama nie lubi meczyków, więc ten wieczór ma dla siebie. Dzięki Ci Panie, że ktoś wymyślił piłkę nożną.

 Współczesny tata pomoże zrobić cudny zamek z klocków lego, kosmiczną rakietę itp. Ale czasem w robotach domowych wychodzi mu kosmiczna klapa. Żeby przybić parę gwoździków potrzeba mu parę godzin, ba czasem parę dni bo zapomni, że miał przybić. A jak już sobie przypomni to najpierw musi wszystko policzyć, pomierzyć, pozastanawiać się. Obliczyć przekątne i przyprostokątne.

Stoi, myśli, w głowę się skrobie. Więc kobieta bierze ten młotek i ciach, ciach – przybite. Gotowe. I co ? I zepsuła mu plan. Myślał, że cały wieczór sobie zagospodaruje, a tu nici z tego.

Bajkę trzeba poczytać. Potańczyć trochę. Pogimnastykować się, zmienić pieluszkę.

A później jeszcze…

Później ten współczesny, cudnie pachnący tata, powinien czasem przynieść stokrotkę swojej żonie, otworzyć jej drzwi do samochodu, podać ramię, by wsparła się na nim. Otoczyć opieką, czułością. Kochać ją.

O tak. Współczesny tata ma przechlapane. Ale w sumie, to czemu nie ? Kobiety też tak mają.

You Might Also Like

  • Facebook