Nowoczesny tata

8 stycznia 2015

 

 

Jakie czasy, tacy ludzie. Tatusiowe też mieszczą się w tej kategorii. A że kobietom wolno marzyć, więc pomarzymy sobie trochę.

Więc… Współczesny tata pachnie jak… no, cudnie pachnie, no tak, jak pachnie prawdziwy facet. Ma zadbane paznokcie, ale tak po męsku. Jest ubrany fajnie. Można z nim pogadać o wszystkim.

No bo tata to taki number one tuż po mamie. Wstydzić się go nie można. Taki tata to pomieszanie Rambo, porucznika Colombo i Anioła Stróża. Ma w sobie coś z ciapy i coś z supermena. W lot zgaduje nastroje duszy swoich dzieci.

No bo weźmy taki przykład. Wraca nasz współczesny tata z pracy. Wieczorem w telewizji ważny mecz NASZYCH. Czeka. Z zapałem zaciera ręce. Łobuzerski uśmiech na twarzy. Och, cóż to będzie za wieczór ! Tata z prehistorii ( tej całkiem niedalekiej ) otworzyłby piwero, nogi na ławę i już. A tatko współczesny. O nie, on działa inaczej.

Na jednym kolanku synek z szalikiem w barwach narodowych, na drugim córeczka z maleńką flagą. Soczki ze słomką na stoliczku. No dobra, tatko ma piwero, tylko w zamaskowanym opakowaniu.

A mama ? Mama nie lubi meczyków, więc ten wieczór ma dla siebie. Dzięki Ci Panie, że ktoś wymyślił piłkę nożną.

 Współczesny tata pomoże zrobić cudny zamek z klocków lego, kosmiczną rakietę itp. Ale czasem w robotach domowych wychodzi mu kosmiczna klapa. Żeby przybić parę gwoździków potrzeba mu parę godzin, ba czasem parę dni bo zapomni, że miał przybić. A jak już sobie przypomni to najpierw musi wszystko policzyć, pomierzyć, pozastanawiać się. Obliczyć przekątne i przyprostokątne.

Stoi, myśli, w głowę się skrobie. Więc kobieta bierze ten młotek i ciach, ciach – przybite. Gotowe. I co ? I zepsuła mu plan. Myślał, że cały wieczór sobie zagospodaruje, a tu nici z tego.

Bajkę trzeba poczytać. Potańczyć trochę. Pogimnastykować się, zmienić pieluszkę.

A później jeszcze…

Później ten współczesny, cudnie pachnący tata, powinien czasem przynieść stokrotkę swojej żonie, otworzyć jej drzwi do samochodu, podać ramię, by wsparła się na nim. Otoczyć opieką, czułością. Kochać ją.

O tak. Współczesny tata ma przechlapane. Ale w sumie, to czemu nie ? Kobiety też tak mają.

You Might Also Like

 • Zbliżam się do współczesnego taty, bo córkę przekonałem do piłki ręcznej, choć ma dopiero 20 miesięcy, drzwi naoliwić zapomniałem więc M.. zrobiła do za mnie, ale wieżę z klocków zbudowałem wyższą niż moje 189cm. Zbliżam się, czuję to.

  • Kasia

   To już jesteś blisko i ta wieża 189 cm wow 🙂

 • mamaDa

  Tekst bardzo prawdziwy. Szczególnie jednak spodobało mi się zakończenie – od współczesnego taty wymaga się również, aby nie zapomniał że jest także mężczyzną – facetem swojej kobiety – nie tylko tatą. W dzisiejszych czasach obserwuje się niestety zjawisko przyjmowania przez facetów tylko jednej z tych dwóch ról – kiedy zostają ojcami często zapominają że są też partnerami, a my matki potrzebujemy adoracji, wyjścia na rankę i poczucia się jak kobieta a nie tylko matka jego dzieci.

  • Kasia

   Dziękuję Natalko :* Zgadzam się z Tobą, my jesteśmy cały czas kobietami które potrzebują adoracji, wyjścia na randkę 🙂

 • Tata nie ma łatwo… Trafne spostrzeżenia. Lubię te Twoje życiowe wpisy 🙂

  • Kasia

   Oj nie ma, nie ma ale taki los tych naszych tatusiów 😀 Dzięki Madziu <3

 • oj tak, współczesny tata zdecydowanie ma przerąbane, ale też jest bardziej obecny w życiu dzieci 😉

 • Ahh prawda to prawda współczesny tata, nie ma łatwo, ale obowiązki współczesnej mamy też są dużo większe niż te które miały nasze babcie. Czasy się zmieniają, ale to dobrze, dzięki temu tata również uczestniczy w sposób czynny w życiu swoich dzieci i robi to z radością.

 • boski ten wpis! 😀 Zaraz dam mojemu poczytać 😀

 • Tak czytam sobie i myślę, że ja trafiłam męża idealnie. Oczywiście musiał się wszystkiego nauczyć, na błędach, ale jednak…
  Dziś często w wazonie mam róże, ot tak, bo był w sklepie…
  Pan Złota Rączka w dodatku. Auto naprawi, bloga na nogi postawi, a i w domu sobie radzi, gdy mnie nie ma.
  Dzieci go uwielbiają, mistrz kąpieli i sprawnego mycia włosów. Tylko czasu mamy dla siebie mało…

 • cudowny tata, nasz też jest wspaniały. świetnie to napisałaś.

 • O tak teraz tata ma wiele obowiązków 🙂

 • Naprawdę świetny – trafiony tekst! A my kobiety jeszcze narzekamy na tych naszych facetów, którzy przecież na przełomie lat naprawdę zmienili już swoje podejście do życia rodzinnego…
  Ciężko nam dogodzić – trzeba przyznać 🙂

 • cieplo-ogniska-domowego

  Oj tak, te stokrotki przydały by się częściej niż raz na jakiś czas 🙂 ale rzeczywiście patrząc wstecz to mężczyźni się dużo zmienili, ale i my kobiety także się zmieniłyśmy 🙂

 • Natalia

  Oj tak ten dzisiejszy tata lekko nie ma ale trafnie zauwazylas,ze i my mamy przerabane 🙂 Lubie czytac te twoje zabawne teksty,zaraz sie smieje w glos 🙂 A dawny Tato fakt ,moze ogladal pilke nozna ale ja z nim 😛

 • Cieszę się ,że świat poszedł do przodu i zmienił nam mężczyzn. Prawdziwa ewolucja!
  Tata pełni swoje obowiązki , a nawet przynajmniej w moim przypadku,gotuje,zmywa, tylko nie prasuje 😀

 • Facebook