Pewniaki SMYKA + KONKURS

27 maja 2015

Dzień Dziecka tuż, tuż. Czas tak szybko leci jakby założył siedmiomilowe buty.

A my co? My w lawinie obowiązków zaczynamy coraz bardziej nerwowo reagować patrząc na kalendarz. Kładziemy nasze maluchy (mniejsze i większe) do łóżeczek i zaczynamy zastanawiać się co sprawi naszym milusińskim radość w tym wyjątkowym dla nich dniu. Ja, na podstawie własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że moje dzieci Dzień Dziecka mają niemal codziennie. A to zabaweczka, lodziki, batoniki, ciuszek jakiś. Nie rozpuszczam ich, Boże broń, ale jakoś tak nie mogę się oprzeć temu specyficznemu – prosząco figlarnemu wyrazowi ich oczu.

Spokojnie, nie wpadajmy w panikę wdech, wydech. Jak nie my, to kto? Kto wymyśli te wszystkie atrakcje, zabawy, niespodzianki? Te cudności wymarzone? Wiem, wiem że czasem trudno myśleć po całym dniu wysiłku intelektualnego, ale Kochani, mamy dwudziesty pierwszy wiek. Tak, tak mamy, choć czasem odnosi się wrażenie, że 100 lat przed… No, jakoś to tak szło.

Ale w necie znalazłam coś, co odsunęło mało fajną wizję bólu głowy.

Aktor w teatrze ma suflera, a my – rodzice mamy Smyka. Wystarczy wejść na stronę www.smyk.com i… problem z głowy. Dla każdego coś fajnego.

Macie maluszka? Spójrzcie tylko, jak ogromny macie wybór mat edukacyjnych,  zabawek ułatwiających raczkowanie, czy naukę chodzenia.

Godne polecenia są:

w1

Fisher Price, mata gimnastyczna z pianinkiem – klasyczna mata gimnastyczna wzbogacona o grające pianinko, w które dziecko może uderzać nóżkami. Zabawka ,,rośnie” razem z dzieckiem – klawiaturę można również ustawić tak, aby siedzące już dziecko mogło wygodnie uderzać w klawisze rączkami. W zestawie znajdziesz urocze zabawki, które możesz przymocować do materacyka, m.in. lusterko, gryzaczek i grzechotki.

Smily Play, Piesek naciśnij i jedź, zabawka edukacyjna – uciekający piesek ma pasażera na pleckach, który po naciśnięciu wprawia cała zabawkę w ruch. Dodatkowe elementy takie jak ruszająca się głowa, przyjazne dziecku dźwięki oraz światełka uatrakcyjnią zabawę. Piesek doskonale uczy zasad przyczynowo- skutkowych, ćwiczy motorykę oraz umiejętność raczkowania.

Smiki, Kostka pluszowa, sorter – na ściankach tej miękkiej kostki znajdują się otwory do rozpoznawania i dopasowania kształtów, twarz uśmiechniętej małpki oraz kwiatek – lusterko, które jest bezpieczne dla malucha. Każda ze ścianek ma różnorodne faktury i kolorystykę materiałów.

Dziecko starsze? Żaden problem. Wiadomo, w tym wieku dzieci lubią lepić, kleić, coś budować, coś rozwalać. Dla nich Smyk również ma do zaoferowania całą gamę zestawów kreatywnych do samodzielnego wykonania.

w2

Kraina Lodu, Bransoletki – zestaw kreatywny do tworzenia modnych bransoletek na licencji Krainy Lodu, zawiera kolorowe gumki, plastikowe szydełko, medaliki z naklejkami, koraliki, stelaż oraz instrukcję, dzięki której dziecko bez problemu pozna różne ciekawe techniki tworzenia bransoletek.

Play-Doh, Śmieciarka Rowdy – zestaw zawierający śmieciarkę Rowdy, łopatę, kontener na śmieci, formę do wyciskania butelek oraz 4 tuby Play-Doh. Zapewnia dziecku kreatywną zabawę, podczas której może ulepić z ciastoliny np. butelki oraz puszki, a następnie wrzuć je do śmieciarki, a Rowdy przerobi je na zabawne śmieci.

Najciekawszy według mnie jest dział gier. Gry są czasochłonne – więc mamy jak zagospodarować nasz dzień, są integracyjne, więc bawi się cała rodzina. Nie ma podziału – moje, twoje. No i edukacyjne. Dzieciaki w sposób zupełnie nieoczekiwany nabywają umiejętności – nowe dla nich, ale i dla nas, rodziców. Fajnie. Oto pewniaki Smyka:

w3

Rebel, gra towarzyska Dobble – w Dobble można grać aż na pięć sposobów. Najpopularniejszą jest wersja, w której wszystkie karty rozdaje się graczom, a jedną z kart kładzie na środku stołu. Gracze patrzą na pierwszą ze swoich kart i szukają wspólnego symbolu z kartą leżącą na stole. Symbol nazywają głośno i szybko kładą swoją kartę na stole, przekrywając starą kartę. Teraz każdy z graczy musi znaleźć wspólny symbol z nową kartą! Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart. Emocjonująca rozrywka gwarantowana!

Egmont, Pizza XXL, gra rodzinna – każdy gracz musi przygotować jak najwięcej pysznych pizz. Obserwujcie, jakie składniki pojawiają się na stole i błyskwicznie zamawiajcie je do swojej pizzy. Wygra najbardziej spostrzegawczy i najszybszy gracz ,,Pizza XXL” to gra rodzinna, do której z przyjemnością będziecie wracać wraz z całą rodziną.

Jak ja planuję nasz Dzień Dziecka? Już wiecie. Aktywnie, leniwie, edukacyjnie i beztrosko. Razem. A gdy znudzą się nam wszystkie gry i zabawy pójdziemy na łąkę ganiać motyle, lub bachniemy się w trawę i będziemy oglądać chmury.

Ale przedtem wpadnę do Smyka. Wesołego Dnia Dziecka!

 

 

**************************************KONKURS****************************************

ww4

3 Zestawy Maluszka marki Trefl – jest to gra, w skład której wchodzi:

– 5 puzzli typu baby

– gra edukacyjna (możliwość gry w kilku wariantach, o różnym poziomie trudności)

Zestaw sprawdzi się już w przypadku dzieci w wieku 2+ (puzzle), a gry zaangażują przede wszystkim starsze dzieci (uczą kształtów, kolorów, cyfr) dlatego zestaw może posłużyć dziecku przez długi czas 🙂 Zestawy występują w kilku wariantach, z puzzlami: pojazdy, zwierzęta, dinozaury (wysyłane losowo).

 

Regulamin :

 • Lubicie sponsora nagrody Smyk.com
 • Lubicie nas Niunioki
 • udostępniacie plakat konkursowy [TU]
 • pod plakatem zapraszacie 2 osoby do zabawy poprzez tagowanie
 • konkurs trwa od 27.05.15r. do 04.06.15. do godz.23:59  , wyniki podam w ciągu 2 dni
 • wysyłka nagrody na terenie Polski

Postanowienia ogólne :

 • Organizatorem Konkursu jest autor blogu niunioki.pl – Katarzyna Anc-Szczepłek
 • Udział w Konkursie jest dobrowolny i nieodpłatny.
 • Uczestnik przez przystąpienie do Konkursu akceptuje w całości treść Regulaminu oraz zobowiązuje się do jego przestrzegania.
 • Uczestnikiem Konkursu („Uczestnik”) może być każda osoba pełnoletnia, która ma zarejestrowane konto na portalu społecznościowym Facebook oraz spełni warunki konkursu.

Miłej zabawy 🙂

Wpis powstał przy współpracy z www.smyk.com

You Might Also Like

 • Facebook