Piękna kobieta

5 grudnia 2019

 

Czy w Twoim domu lustra to zbędny element? Bo włosy przetłuszczone, bo sterczą, bo cera jakaś szara i sucha? Ktoś z boku mógłby powiedzieć, że to z powodu dziecka, które nie daje spać, a w ciągu dnia wisi na Tobie nieustannie. Ty jednak wiesz, że to tylko Twoja wina. Nie potrafisz dobrze zorganizować swojego czasu i na coś go brakuje. Tym razem na Ciebie. Ale to nic, za kilka lub kilkanaście lat sobie odbijesz. Pytanie tylko, czy po kilkunastu latach bycia bezbarwną kobietą w rozciągniętym dresie będziesz umiała jeszcze zająć się sobą?

 

Ten pan, do którego twoje dzieci mówią tato zakochał się w kobiecie pięknej, szczęśliwej i pewnie beztroskiej choć w niewielkim stopniu. Czy dziś taką jesteś? Nie. 

 

To dziś przepis na sukces dostajesz gratis. Naprawdę wystarczy niewiele: 

  1. Raz w tygodniu (minimum!) domowe spa. Maseczka, peelingi, balsamy, może nawet kieliszek wina… 
  2. Spotkanie z osobami, które potrafią mówić pełnymi zdaniami i nie oglądają Peppy ani Psiego Patrolu. Chociaż raz w miesiącu? 
  3. Twoje dziecko przeżyje bez kolejnego misia, kolejki elektrycznej albo różowej sukienki. Kup sobie coś ładnego. Wystarczy bielizna, jeśli nie jesteś gotowa rozstać się z dresem.
  4. Makijaż. Nie mówię, że masz się robić na bóstwo, ale krem, podkład, tusz do rzęs to naprawdę kilka minut. Mąż doceni. 
  5. Zadzwoń do mamy lub teściowej, albo do siostry. „Sprzedaj” im dziecko na chwilę i wyjdź na randkę z mężem. Najpierw na godzinę na spacer za rękę albo na kawę. Za miesiąc do kina. Ale nie na zakupy, nie do urzędu, żeby załatwiać to, co ważne. I nie przejmuj się, od ciasta/lodów/słodyczy zamiast kolacji jeszcze żadne dziecko nie zginęło!

 

Stopniowo dodawaj do tej listy kolejne punkty, inaczej za jakiś czas będziesz znudzoną i zgorzkniałą kobietą, z którą nawet ty sama nie będziesz umiała wytrzymać. Powodzenia!

 

 

 

 

 

You Might Also Like

  • Facebook