Polska Na Niebiesko – Światowy Dzień Autyzmu

27 marca 2018

 

,,Świat” nie obdziela wszystkich jednakową dawką szczęścia, zdrowia i radości.

Buntujemy się przeciwko temu. Pytamy czemu ja? Albo – czemu nie ja? Ktoś wygrał – no nie ja. Ktoś ciągle chodzi uśmiechnięty – a nad moją głową ciemne chmury. Ktoś… ciągle ktoś. Możemy pogodzić się z tym, że własne szczęście wyrywać musimy pazurami.

 

Najgorzej pogodzić nam się z losem wtedy, gdy rodzi się nam chore dziecko. Czemu ja? Czemu to maleństwo ma tak trudno już na starcie?

 

Rodzice chorych dzieci (przynajmniej znakomita ich większość) stają na wysokości zadania. Mówią sobie – świat nie wierzy łzom, szkoda naszych łez – i biorą się z życiem za bary. Szukają przyczyn choroby, szukają pomocy dla swojego dziecka. A pomóc może każdy. Tak, każdy z nas. Wystarczy tylko chcieć wczuć się w rolę rodziców chorych dzieci. Nie pouczać, nie krytykować, nie dawać mądrych rad, a po ludzku wczuć się w ich rolę i pomagać ile się da.

 

Ludzie z fundacji JiM realizują ogólnopolską akcję ,,Polska Na Niebiesko”, by 2 kwietnia, w dniu obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zjednoczyć ze sobą ludzi, którzy zmagają się z tą chorobą i tych, którzy mogą pomóc.

 

Bo autyzm, to przebiegła choroba, której wykrycie wymaga uwagi rodziców i wprawnego specjalisty. Co ją powoduje? Zły gen, leki zażywane w czasie ciąży, choroby przebyte przez mamę, komplikacje w czasie ciąży i porodu. Choroba polega na całościowym zaburzeniu rozwoju, wynikającym z nieprawidłowości w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. Brzmi groźnie, prawda? I jest groźna. To choroba, której nie da się wyleczyć. Można za to w znaczący sposób podnieść jakość życia ludzi nią dotkniętych.

 

 

Raport z Ogólnopolskiego badania świadomości autyzmu – [TU]

 

Pomóc można okazując akceptację i zrozumienie, ale nie tylko.

 

Można też czynnie włączyć się w akcję fundacji JiM. Jak? Wystarczy wypełnić formularz – [Tutaj]

 

Taki jeden formularz to niebieski balonik, który  znajdzie swoje miejsce na mapie naszego kraju. Ale nie tylko. Każdy taki balonik to 1 zł przekazany przez sponsora akcji Westernacher Group, na diagnozę autyzmu w całej Polsce.

 

To co? Przyłączycie się? Razem damy radę, bo w nas siła. Nabijmy sponsora w balonik – w niebieski balonik. Do dzieła! Wypełnijmy formularz, zapełnijmy mapę naszego kraju niebieskimi balonikami i pokażmy jak wielkie są nasze serca.

Jeden formularz to jeden balonik, a tym samym 1 zł przekazana od sponsora akcji. Tu można wypełnić formularz – Polska Na Niebiesko

 

 

 

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, będzie mi bardzo miło jeśli:

👉 polubisz wpis  👍 lub udostępnisz go 😍

 👉 pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza

 

 

You Might Also Like

  • Facebook