Polubić robotę

18 stycznia 2018

 

Pracować musimy. Czy nam się to podoba, czy nie. No lepiej by było, żeby się nam podobało. Wtedy praca nie byłaby uciążliwym obowiązkiem, a czystą przyjemnością.

 

Jeśli nie lubimy naszej roboty, tylko traktujemy ją jak zło konieczne to… To co? To widzimy sami w tramwaju, autobusie, pociągu – całą masę smutnych ludzi. Szare twarze, puste oczy,  bezradnie składane dłonie, lub nerwowo wykręcane palce.  A jechać muszą.  Muszą odbębnić te swoje osiem godzin. Znosić to dzień po dniu. I tylko dzień wypłaty jest trochę bardziej znośny. Pod warunkiem, że jest ona godziwa( ta wypłata). Jeśli nie, gadać się nie chce.

 

A przecież każdy z nas zasługuje na to, żeby praca była naszym hobby. Wtedy nie będzie nas męczyć, ani wkurzać. Jeśli nie lubimy naszej pracy, po pewnym czasie traktujemy ją jak przykry obowiązek, jak zło konieczne. Sami zaś staniemy się robocikami. Lekarz, który marzył o tym, żeby zostać pilotem (a został lekarzem, bo ojciec też nim był) nie zrobi wielkiej kariery. Będzie panem w białym kitlu z odrazą patrzącym na chorych ludzi. On im nie pomoże, bo nie lubi swojej pracy.

 

Pielęgniarka, która wypaliła się zawodowo nie będzie miała w sobie pokładów empatii, by utulić ból i strach cierpiących. Policjant, który chciał być marynarzem, nie odnajdzie radości w syfie tego świata. Nawet jeśli rozwiąże tysiąc zagadek kryminalnych i wsadzi za kratki wielu złoczyńców.

 

Przykłady można mnożyć i mnożyć.

 

Ważne jest żebyśmy mądrze i z rozwagą poszukali miejsca dla siebie.

 

Wiem, że nie każdy, kto lubi samotność może pracować zdalnie.

 

I odwrotnie, czasem znajdujemy wymarzoną pracę, ale warunkiem jest właśnie wyżej wspomniany model. No wiecie. Pracodawca oszczędza na przygotowaniu miejsca pracy, na napojach itd.

 

A przecież pocieszające może być dla nas to, że spotykamy ludzi, którzy uwielbiają swoją pracę i nie zamieniliby jej na żadną inną, nawet lepiej płatną.

 

Pełni pasji strażacy, uśmiechnięte panie w sklepie, księgowi, dla których cyferki, wyliczenia i rozliczenia stanowią sens życia. Są tacy, którzy lubią swoją robotę. Są tacy, którym każdy dzień spędzony w pracy daje radość i satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.

 

Młodzi ludzie, ci którzy są na początku swojej drogi zawodowej, często szukają pracy sezonowej. Takiej w przerwie między zajęciami. Takiej w przerwie między byciem nastolatkiem a dorosłością. I przeszukują oferty różnych biur pracy. Marzą im się wakacje połączone z zarobkiem i wypoczynkiem. Biura pracy holandia, ogłoszenia innych biur pomogą stać się niezależnym finansowo i jednocześnie poznać i zobaczyć coś nowego, przeżyć fajną przygodę.

 

Zróbmy coś ze swoim życiem. Postarajmy się, żeby na kolejnych etapach realizować swoje pasje i spełniać swoje marzenia. A one wszak się spełniają. Czyż nie?

 

Źródło zdjęcia: [Tutaj]

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, będzie mi bardzo miło jeśli:

👉 polubisz wpis  👍 lub udostępnisz go 😍

 👉 pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza

 

 

 

 

You Might Also Like

  • Facebook