Przygody Małych Marzycieli

31 maja 2015

Uwielbiam czytać książki.

Dzięki nim mogę zapomnieć o swoich kłopotach, strachach, frustracjach i razem z bohaterami zaklętymi w słowach wędrować po ich świecie.

Lubię czytać książki nieśpiesznie. Tak, by każde słowo zapadło w moim sercu, a złote myśli wyryły się w pamięci. Bo książki to magia. Często zastanawiam się jak to jest, że autor w zręczny sposób łączy ze sobą wątki, tak pięknie lub mało pięknie (ale realnie) przedstawia bohaterów, którzy zrodzili się w jego umyśle. Wiedzie nas zagmatwanymi ścieżkami intrygi, rozpieszcza opisami, uskrzydla romansami.

No, po prostu magia.

Ja tą magią staram się zarazić moje dzieci. Julka jest już w takim wieku, że sama wybiera swoją lekturę. Robi to w sposób przemyślany. Widzę, kiedy ma ochotę na relaks, na odpoczynek i wyciszenie, a kiedy na dawkę adrenaliny czy moralnego kopniaka. Widzę to po tytułach wybieranych w bibliotece. Nie ingeruję w jej wybory. Szanuję je. Z czasem nauczy się, że na doła najlepsza jest komedia, a na kłopoty – dobry kryminał.

Alana i Lenkę, jako że nie potrafią jeszcze czytać, wyręczać muszę ja. Siedzą więc sobie wygodnie na kanapie, w miseczkach parująca prażona kukurydza. Rozsiedli się, jak na seansie filmowym i czekają.

I tak oto przeżywają bardzo mocno przygody Alicji, która mieszka w Miasteczku Szeptów. Dlaczego Szeptów? Jak to możliwe, że ktoś zabudował miasto na cielsku olbrzymiego potwora? Dlaczego ten potwór tak znieruchomiał? Dzieciaki poznają fazy pozytywnego buntu. Przyjaźni, pomocy, współpracy. I poznają prawdę bajkową – prawdę dobrego zakończenia.

A mały Leo tak samotny i tak bardzo nieszczęśliwy, że jego głos uwiązł gdzieś głęboko na dnie jego nieszczęśliwego Serduszka? Czy groźny rekwizytor Otto naprawdę jest taki groźny? Czy tych dwoje samotników jest w stanie pomóc sobie?

Przeczytajcie Swoim dzieciaczkom książki z serii Przygody Małych Marzycieli wydawnictwa Siedmioróg. Zobaczycie, jak wiele rozumieją z zawiłości świata, jak wiele skomplikowanych prawd potrafią zamknąć w słowach: przyjaźń, miłość, prawość, dobroć.

Dobrej lektury.

www.siedmiorog.pl

Rekwizytor Otto [TU]

Miasteczko Szeptów [Tu]

DSC_0550

 

DSC_0551

 

DSC_0552

 

DSC_0553

 

DSC_0555

 

DSC_0556

 

DSC_0561

 

DSC_0562

 

DSC_0564

 

DSC_0565

 

DSC_0566

 

DSC_0567

 

DSC_0568

 

DSC_0569

 

DSC_0570

 

DSC_0571

 

DSC_0573

 

DSC_0574

 

DSC_0576

 

DSC_0577

 

DSC_0578

You Might Also Like

  • Facebook