Przygotuj się na wiosnę!

Początek wiosny kojarzy mi się z tulipanami i… Porządkami. Dłuższe dni, słońce, wyższa temperatura, dookoła coraz bardziej zielono, a o poranku, za oknem słychać wesoły śpiew ptaków. Takie warunki aż proszą się o jakiś nowy początek, a jak zaczynać kolejny etap, to zdecydowanie przyjemniej, gdy dookoła panuje ład i porządek.

Ambitnie myjemy okna, by wpuszczały więcej tego cudownego słońca, pakujemy gdzieś głęboko zimowe ubrania, stawiamy wazony z kwiatami i wyczekujemy najprawdziwszej wiosny.

Ale czy przygotowania, powinny kończyć się na zadbaniu o dom? Zdecydowanie nie!

Przed Wami kilka pomysłów, o co jeszcze warto zadbać na wiosnę.

Pielęgnacja 

Odpowiednia pielęgnacja sprawia, że czujemy się piękniej i bardziej promiennie. Warto zadbać o nawilżenie ciała, gładkie stopy, skupić się na potrzebach naszej cery i włosów. Nie tylko dla ciała i dla ducha!

Dobrym pomysłem jest rozpisanie sobie małego planu zabiegów, który będzie motywacją każdego dnia. Poniedziałki ze szczotkowaniem ciała? Wtorki dla pięknych stóp? Środy z maseczką? Warto nabrać kilka nowych nawyków dla samych siebie!

Więcej ruchu

Pogoda zachęca do wyjścia z domu, warto wykorzystać ten moment i rzucić sobie wyzwanie związane z aktywnością fizyczną. Nie musisz zmuszać się do czegoś co nie daje Ci radości, ale może postaw sobie wyzwanie minimum 10 tysięcy kroków dziennie? To też dobra okazja, żeby wytargać z garażu swój zakurzony rower! Możliwości jest sporo, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Zdrowsza dieta. 

Może zimą nie chciało Ci się poświęcać uwagi na to, co ląduje na Twoim talerzu. Niewiele się chce kiedy człowiek chowa się przed mrozem w domu, a dni trwają kilka godzin. Ale teraz aż się prosi, żeby przekopać kuchenne szafki, lodówkę, zamrażalnik i skupić na tym co jemy. Tym bardziej, że przed nami coraz więcej sezonowych produktów!

Przegląd garderoby. 

Przygotowania do wiosny związane są ze zmianą ubrań i od tego się nie ucieknie. Grube skarpety, czapki, rękawiczki, szaliki, ale nie tylko! Na wiosnę warto zrobić przegląd tego jakie mamy lżejsze ubrania i buty. Czy wszystko z zeszłego roku nadal się nadaje do noszenia? A może przydałoby się coś nowego? Analiza swojej garderoby to świetny krok żeby zacząć nowy sezon.

Nowa pasja. 

Powiecie „to tylko nowa pora roku, a nie nowy rok”, a ja wam mówię, że zawsze jest dobry moment na spróbowanie czegoś nowego. A z wiosennej energii naprawdę warto wycisnąć maxa! Może jest coś za co chcesz zabrać się od dawna, ale wciąż brakuje czasu albo motywacji? To jest ten moment! Możesz zacząć szyć, dziergać, biegać, tańczyć, robić zdjęcia, założyć bloga, wspinać się na ścianki, nurkować, gotować… Możesz wszystko i nigdy nie jest za późno.

Wiosna to nowa energia, chęci i motywacja. Wykorzystaj dobrze ten czas i nie pozwól żeby zmarnował się ani jeden wspaniały dzień.

Powodzenia!