Właśnie zostałaś mamą

3 grudnia 2019

 

Właśnie zostałaś mamą? Gratuluję! Pewnie zadajesz sobie teraz tylko jedno pytanie: jak być idealną mamą? Najlepsza matka na świecie – to tytuł jaki chcesz zdobyć. Na pewno przyda ci się kilka złotych rad. Czy takie od mamy trójki dzieci będą odpowiednie? Zapraszam!

 

 

 

  • Jesteś jedynym, czego potrzebuje Twoje dziecko. 

Pamiętaj o tym i nie oddalaj się od maleństwa ani na chwilę. Potrzeby fizjologiczne, higiena, a tym bardziej jedzenie może poczekać…. aż dziecko stanie się pełnoletnie. 

 

  • Zrobisz to lepiej. 

Lepiej niż tata, lepiej niż babcia. Lepiej niż każdy. Wszystko zrobisz lepiej, więc rób wszystko. 

 

  • Tata ma zarabiać, a nie zajmować się dziećmi.

 Swoje już zrobił. Może nawet trzymał Cię za rękę podczas porodu. To chyba wystarczy? No, potem się jeszcze dorzuci do wesela. 

 

  • Karm zdrowo.

Mleko modyfikowane? Słoiczki? Zapomnij! Karmienie piersią. Tylko pamiętaj o diecie matki karmiącej (kocham ten mit!). Potem gotowane obiadki. Nie truj dziecka żadną chemią. Wiadomo, co tam jest w środku? 

 

  • Zapomnij o sobie.

Spotkanie u kosmetyczki już nawet nie jest w strefie marzeń. To zbędne. Czasem uda się umyć włosy i wydaje się to sukcesem na miarę zdobycia Everestu! Nowy ciuch też się nie przyda. Dres z dziurą na kolanie od zabaw na dywanie jest jeszcze całkiem niezły. I ma gumkę w pasie. 

 

  • Twoje dziecko jest Twoim wszystkim.

Spotkania z przyjaciółmi? To świetny pomysł! Mniej więcej wtedy, gdy dziecko pójdzie na studia. Albo założy własną rodzinę. Bo wcześniej to wiesz… patrz: punkt pierwszy. A potem drugi. Zresztą po co będziesz się z nimi spotykać? Oni chcą rozmawiać na inne tematy niż Twoje dziecko… 

 

A teraz najważniejsze. Możesz to nawet wydrukować. I nie, nie wieszaj na lodówce tylko spal. Jesteś najlepszą matką. Dla dzieci będziesz idealna (aż do pierwszego buntu), daj się więc wykazać też innym. Zrobione jest lepsze niż nie zrobione. A Ty nadal jesteś kobietą, Twoje życie się zmieniło, ale nie rezygnuj z siebie. Dziś zaplanuj spokojny wieczór z maseczka na twarzy. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko – to nie jest pusty frazes! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alan z Leną mają kurtki od Endo

 

 

You Might Also Like

  • Facebook