Wygoda

11 czerwca 2015

 

 

Odkąd pamiętam, ceniłam sobie wygodę.

Sztywne sukieneczki czy bluzeczki zapinane pod szyją, doprowadzały mnie szaleństwa. Do dziś lubię ubierać się wygodnie, sportowo i do dziś nie mogę pojąć heroizmu facetów w krawatach. Chylę przed nimi czoła i wkładam bluzę. Ja nie muszę się mordować. Mnie nie ograniczają żadne wymogi ani standardy w ubiorze. Szczęściara ze mnie, co nie? 🙂 Ale tak już jest, że czasem, z pewnych rzeczy się nie wyrasta.

Dobrze jest być dzieckiem. Dobrze jest być teraz dzieckiem. Na rynku jest tak wiele firm, takie mrowie sklepów i sklepików, które oferują ubranka dla dzieci. Kolorowy, modowy zawrót głowy.

Moje dzieciaki też cenią sobie wygodę i swobodę. Julka i Lenka – jak to dziewczyny, ubierają się często w sukienki, ale… muszą być wygodne, odpowiednio skrojone, z materiału, który jest przyjazny dla skóry – inaczej uczulenie jak brylant. Częściej jednak wolą ubierać się po ,,chłopczyńsku”. Spodnie, bluzeczki, bluzy – to króluje w ich szafach i szafkach. Sama tak mam, więc nie zmuszam ich do ubierania czegoś, co może i ładnie wygląda, ale krępuje ruchy i sprawia, że dziecko czuje się mało komfortowo.

Dzieci, choć każde odmienne, można ubrać w podobnym stylu. Każde zachowa swoją indywidualność, swój charakter, a jednocześnie tworzyć będą zespół, jakby spójną całość.

Spójrzcie na Lenkę i Alana. Choć są zupełnie inni i różnią się jak dwie krople wody (bo nieprawdą jest, że krople wody są do siebie podobne. Nie są podobne – przecież w jednej może przeglądać się słonko, w innej chmurka, cień ptaka śpieszącego do ciepłych krajów, błysk błyskawicy, czy uśmiech dziecka). Tak więc, choć moje dzieci tak bardzo się różnią, lubią ubierać się podobnie. Chyba mają wtedy poczucie nieskrzywdzenia. Cóż, działa to trochę na zasadzie – Lenka ma, mam i ja. I mają – fajne, wygodne bluzy jakże przydatne na chłodniejsze dni. Dają ciepło, wygodę, swobodę ruchów.

Dzieciaki są zachwycone. A ten fason? Ten styl? To przecież krzyk mody 🙂

 

 

bo4

bo14

bo2

 

bo16

 

bo25

 

bo26

bo22

 

bo13

bo21

 

bo18

 

bo20

Lenka

Alan

  • bluza – bluzy-bonprix
  • spodnie – H&M
  • trampki – sklep obuwniczy

You Might Also Like

  • Facebook