Wyjście w tłum i nosidełko

20 października 2014

Codzienność z dzieckiem takim jak Lenka to nie jest bułka z masłem. O nie ! Gdybym miała określić ją krótko – powiedziałabym – żywe srebro.

Wszędzie jej pełno, szybsza od wiatru, zawsze ma swój cel, do którego dążyć będzie uparcie, brnąć nawet pod prąd.

Ale do takiej Lenki i do takiej codzienności można się przyzwyczaić.

Problemik stanowią tzw. wyjścia w tłum. Pełno ludzi, dużych ludzi, ludzi większych od Lenki i nasz kurdupelek, który za rączkę chodzić nie lubi zaczyna być problemem.

Mieliśmy zaproszenia na imprezę z okazji 40-tych urodzin Kinder Niespodzianki. Julcia i Alan – zachwyceni, radośnie popiskiwali i snuli plany jak to będzie, co tam będzie, jakie atrakcje ich czekają. Nie mieliśmy sumienia psuć im tej radości choć zachodziliśmy w głowę jak ogarnąć naszą trójkę z Lenką na czele.

Do Warszawy postanowiliśmy pojechać SKM-ką. Dzieci będą miały więcej luzu niż w autobusie. No ale jak tu wybrać się bez wózka? Nosić Lenę na rękach. Nie da się, będzie zwiewała.

Nasze rozterki znikły gdy z pomocą przeszedł nam smyk.com i superanckie nosidełko.

Zawsze myślałam, że nosidełko są dla maluszków a nie dla dwuletniej panieneczki. I tu się myliłam.

Dostaliśmy nosidło przeznaczone dla dzieci od narodzin do nawet 3 lat. Można w nim nosić dzieci ważące 15 kg. i mierzące 1 metr.

Próba generalna powidła się znakomicie. Pasy proste w obsłudze, solidne mocowania i po chwili Lenka usadowiła się wygodnie w siedzisku. Trochę była zdziwiona i zdezorientowana, lecz za chwilę bardzo zadowolona.

No, wreszcie widzę świat z pozycji dużego człowieka !

Tak więc na urodzinach ponadczasowego jajeczka bawiliśmy się fajnie. Ja czułam się znakomicie wiedząc, że mam Lenkę przy sobie, że nie musieliśmy gonić za nią i przegapić co fajniejsze atrakcje. Bardziej mogliśmy skupić się na Julci i Alanie. A gdy nasze sreberko poczuło się znudzone i znużone, położyło główkę na moim ramieniu i zasnęło.

Jeśli wybieracie się w miejsca gdzie wózek jest przeszkodą zabierajcie nosidełko. Sprawdza się w stu procentach.

Nosidełko jest dostępne w sklepie smyk.com [TU]

1

2

3

4

5

6

7

9

10

12

You Might Also Like

  • Facebook