Z Babaryba dzieci się nie nudzą :)

18 sierpnia 2014

au24

W czasie deszczu dzieci się nudzą . Oj nudzą się . Moje potrójnie . Posadzić je przed telewizorem i włączyć bajkę ? Nic prostszego . O nie , to tylko się tak wydaje . Telewizor jeden a dzieci trójka i każde chce oglądać coś innego .

Galimatias .

Knuję więc podstępny plan . Znoszę do salonu całą stertę książek . Rozkładam na podłodze i z uwagą zaczynam je przeglądać . Od czasu do czasu wydaję radosne och , ach .

Dzieciaki ruszają się wreszcie . Po chwili cała trójka jest już obok mnie 🙂 . Każdy znajdzie tu coś dla siebie .

Julcia ogarnia Lenkę , ja ogarniam Alana . Dziewczynki czytają książkę ,, Kurczę blade ” napisaną przez Wandę Chotomską . Twarde , lakierowane kartki , mało tekstu , barwne ilustracje to coś dla małej księżniczki . Nie znudzi się a ile razy spróbuje chwycić w paluszki kurczaczka i wcisnąć go z powrotem w skorupkę jajka ! Dajcie swoim dzieciom tę książeczkę i obserwujcie je uważnie . Śmiechu pełna beka .

Alana zainteresowała książka ,, Kolory ” Herve Tullet , i druga ,, Naciśnij mnie ” . Obie pouczające , rozwijające umysły naszych maluchów . Na kolejnych stronach książki wirują kropki , kropy i kropeczki . Kolory zmieniają się . Nasze dzieci dowiadują się jak kolory można mieszać i tworzyć coś nowego . Ale samo oglądanie nie wystarcza . Trzeba przekonać się osobiście czy to prawda . Blok , pędzel , farby idą w ruch . I już kolejne kropki zmieniają barwy . Kropek jest coraz więcej i więcej . Niektóre próbują nawet wyjść na podłogę .

A później gdy kolorowe dzieła schną , można wybrać się w podróż po miasteczku Sprężyna Zdrój . Jak podróż to oczywiście autem . Wyznaczamy trasę – naszą własną . Odszukujemy wybrany samochodzik i już pędzimy ulicami miasteczka . Oczywiście z dozwoloną prędkością , bo nad wszystkim czuwa radiowóz policyjny . A że Alanek ma całą kolekcję samochodzików , więc zaraz na podłodze tworzy się drugi sznur pojazdów . Tak pędzimy , pędzimy aż natrafiamy ,, Na budowę ” . Jacy pracowici są mieszkańcy tego miasteczka . Wspólnymi siłami budują Centrum Nauki i fantastyczny domek na drzewie . Dzieci poznają pory roku – wszak prawdziwa budowa czasu wymaga . Musi być dokładnie i profesjonalnie a nie tak na łapu – capu . No i pracują wszyscy – bo w gromadzie siła .

A w mojej gromadce to taka moc , że ho ho !

A ja ? Wdzięczna jestem wydawnictwu Wydawnictwu Babaryba , że dostarczyła nam tak wielu radości , zabawy i wzruszęń .

Odwiedzajcie to wydawnictwo na stronie www.babaryba.pl

P.S zdjęcia robione gdy jeszcze była piękna pogoda 🙂 – wieczorna ,, nuda “

au1

au2

au3

au4

au5

au6

au7

au8

au9

au10

au13

au14

au15

au16

au17

au18

au19

au20

au21

au23

au24

au25

au27

au28

You Might Also Like

  • Facebook