Zapomniane zabawy :)

12 czerwca 2014

DSC_2877

Skakaliście kiedyś na skakance ? Skakaliście kiedyś w gumę , lub kręciliście hula – hop ? Na pewno .

Kiedy ja chodziłam do szkoły podstawowej szaleliśmy na każdej przerwie , po lekcjach , albo w domu . Moja siostra była sporo młodsza , więc jako ,,stojaków ” wykorzystywałam krzesła . Najlepsza była guma kupowana na metry .

Później jakoś tak zapomniałam o tym , bo byłam zbyt duża , bo dzieci były małe . Myślałam , że w dobie komputerów , smartfonów , iPadów itp prozaiczne zabawy z czasów mojego dzieciństwa poszły w zapomnienie .

I nagle okazało się , że wcale nie . Ta moda trwała , trwa i pewnie trwać będzie . Bo można samotnie pograć na komputerze , bo można samotnie posłuchać muzyki , ale poskakać w gumę najlepiej z najlepszymi koleżankami . Bo skakanka to nie tylko bezmyślne skakanie przez sznurek , ale współzawodnictwo , fantazja , mnóstwo śmiechu i zabawy .

Moja Julka uwielbia hula-hop . Kolorowym kołem kręci jak zawodowiec na biodrach , kolankach ,  kostkach . Czasem robimy sobie rodzinne zawody skakania na skakance . Tatę też wkręcamy i śmiechu jest wtedy co niemiara .

A tak w ogóle to każda zabawa jest super jeśli bierze w niej udział cała rodzinka lub grupa fajowych przyjaciół . Bo nawet jeśli coś nie wyjdzie lub ktoś skusi to nic , to nic , bo jesteśmy razem . Po prostu razem .

anigif 1

anigif 2

anigif 3

anigif

You Might Also Like

  • Facebook