Lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Znacie to powiedzenie? Na pewno. Tylko że z tym zapobieganiem to bardzo różnie bywa.

Dlaczego warto się badać?

To wcale nie jest taka prosta sprawa. Wielu z nas, z własnego doświadczenia wie, że (szczególnie w obecnych czasach) dostanie się do gabinetu lekarskiego, czy punktu pobrań krwi graniczy niemal z cudem. Zapisać się na dogodny dla nas termin nie można. Numerku też się nie dostanie, no chyba, że wstanie się o świcie i pogna do przychodni. Odstać swoje trzeba. Często w deszczu lub na mrozie.

Dla wielu z nas pobranie krwi jest bardzo stresujące, a widok kolejnych osób wychodzących z gabinetu, z plasterkiem w przegubie ręki powoduje mroczki przed oczami i jeszcze większy lęk.

Często właśnie z tych powodów odkładamy w czasie zrobienie badań, lub jeśli nie ma naglącej potrzeby – odpuszczamy ten temat zupełnie. Dopóki nie ma dużych dolegliwości, wmawiamy sobie, że nie ma problemu.

A w dbaniu o siebie właśnie badania są kluczem do zdrowia. Wiedzą o tym wszyscy.
I minister zdrowia, i służby medyczne, i sami pacjenci (czyli my) też wiedzą.

A gdyby tak można było przebadać się bez stresu, bez stania w kolejkach? Bez zrywania się o świcie. Usiąść sobie wygodnie we własnym fotelu ze szklaneczką wody w ręku. Dzieciaki z przytulanką. We własnym domu, gdzie czujemy się komfortowo i bezpiecznie.

Mówisz i masz.

Jak umówić się na badania w domu?

Otwórz komputer, wyszukaj stronę www.upacjenta.pl i zobacz co się zadzieje. Spokojnie umówisz na pobranie krwi podając dogodny dla Ciebie termin. Będziesz mieć jakieś wątpliwości czy pytania? Możesz zadzwonić na infolinię 22 120 18 80.

Ja tak zrobiłam. Co jakiś czas kontrolować morfologię Juli – nie je mięsa, więc czasem poziom żelaza u niej hula. A ja jestem mamą trójki dzieciaków, więc upraszczając, mam dla kogo żyć. Jestem im potrzebna jeszcze przez kilkanaście lat.

Natrafiłam na stronę www.upacjenta.pl. uPacjenta to platforma oferująca domowe i firmowe badania krwi,konsultacje online oraz testy na COVID-19 z dojazdem do pacjenta.

Ułatwiają dostęp do profilaktyki zdrowotnej i zachęcają do świadomego dbania o siebie.
Na co dzień dążą do tego, by z usług medycznych można było skorzystać pod dowolnym adresem. Działają w ponad 20 miastach Polski i zaufało im ponad 150 tysięcy pacjentów. Wykonali ponad pół miliona badań. Liczby mówią same za siebie. Rozpowszechniają profilaktyczne badania krwi, bo głęboko wierzą w to, że o wiele łatwiej jest chorobie zapobiegać niż ją leczyć.

Idealne dla mnie było również to, że nie musiałam z całą trójką zapisać się w przychodni i zgrać terminu badania aż czterech osób.

Co można znaleźć w ofercie uPacjenta?

Mogłam zdecydować czy zakupić pojedyncze badania, czy wybrać konkretny pakiet. Jeśli przejrzycie dokładnie ofertę uPacjenta zobaczycie, że można wykonać całe mnóstwo badań. Są pakiety dla kobiet, dla mężczyzn, alergiczne, onkologiczne. Można wykonać test na Covid-19 jak i testy z zaświadczeniem dla podróżnych.

Ceny wizyt jak i badań są zależne od danej miejscowości, ale… miła niespodzianka, jest kod zniżkowy! 15% na hasło PEWNYMKROKIEM ważny do końca października!

My jesteśmy już po badaniach. Wybrałam sobotę, bo wiecie, tego dnia tydzień zwalnia, czas nabiera innego wymiaru. Nie ma gonitwy, pośpiechu. Wstaliśmy odrobinkę wcześniej, żeby zdążyć wypić po kilka szklanek wody.
Wizyta przebiegła w przyjemnej i ciepłej a przede wszystkim bezpiecznej atmosferze. Pani, która do nas przyjechała uśmiechała się i choć jej usta zakrywała maseczka, to oczy się śmiały. Standardy higieny w uPacjenta są na najwyższym poziomie. Fartuch, maseczka, rękawiczki jednorazowe, środki dezynfekcji. Stresik lekki był, nie powiem, ale mieliśmy ten komfort, że jesteśmy u siebie w domu. Wyniki badań już mamy. Pobrałam je ze strony www.wyniki.diag.pl Trzeba tylko wpisać numer zlecenia, który specjalista przekazał nam podczas wizyty.

Ach i jeszcze jedno. Możesz również zrobić oryginalny prezent bliskiej Ci osobie wykorzystując bony podarunkowe uPacjenta.

To co? Zamawiamy zdrowie? Wszak o wiele łatwiej zapobiegać chorobie, niż ją leczyć.